Get Up to 40% OFF New-Season StylesMenWomen * Limited time only.

استفاده از عنبر نسارا

بازگشت به Blog

استفاده از عنبر نسارا

در کتب داروسازی طب قدیم، خواصّ دارویی انواع مدفوع و ادرار انسان و حیوانات مختلف شرح داده شده است. جالب آنجاست که این آثار درمانی به طور مکرّر تجربه شده و در بسیاری موارد، گره‌گشای درمان بیماری‌هایی بوده‌اند که در حالت عادّی درمان آنها بسیار سخت است؛ برای مثال با مراجعه به یادداشت‌های دکتر عبدالله احمدیه، مواردی متعدد را می‌توان یافت که دردهای شدید مفصلی و روماتیسمی را با ضماد سرگین گاو درمان نموده‌اند. در کتب طبی قدیم، حتی آثار استفادة خوراکی از این داروها هم ذکر شده است، امّا از آنجا که استفادة خوراکی آنها در فقه ما حرام است ـ به استثنای ادرار شتر که با رعایت شرایط و از نظر بعضی فقها، قابل شرب است ـ ترجیح می‌دهم كه از این موارد عبور کنم و به سایر خواص عنبر نسارا بپردازم.
دود دادن عنبر نسارا مانند اسفند در محیط‌های بسته مثل فضای خانه، اثر میکروب‌کشی قوی دارد و انجام گاهگاه این کار به ویژه در فصول سرد سال، تأثیری قابل توجّه در کاهش موارد بروز بیماری‌هایی مثل سرماخوردگی بر جا می‌گذارد. با این کار می‌توان از افزایش بار ویروس در فضای محل زندگی کاست. استنشاق دود عنبر نسارا یکی از راه‌های مناسب برای درمان سینوزیت‌های مزمن و حاد و سرما خوردگی است. این کار در درمان سردردهای کهنه نیز مؤثر است. عنبر نسارا را در یک اسفند دود کن ریخته و روی شعله کم قرار دهيد، آنگاه دود متصاعد شده را به‌طور عمیق استنشاق کنید. به روش‌های زير می‌توان از عنبر نسارا برای کمک به درمان صرع استفاده کرد:
استنشاق عصاره خشک آن با سرکه؛استفاده از آب عنبر نسارای خشک بر روی انواع زخم‌های تازه علاوه بر کمک به بهبودی آن‌ها، خونریزی آن‌ها را نیز متوقف می‌کند.

برگرفته از کتاب دانش خانواده

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به Blog