خواص هندوانه

خواص هندوانه

هندوانه دارای ویتامین های A، B است. که برای تولید انرژی بدن حیاتی هستند. متخصصین تغذیه معتقدندکه هندوانه منبعی بسیار خوب از ویتامین‌های B6، B1، منیزیم تیامین، پتاسیم و منیزیم است که از بدن در برابر بیماری های گوناگون محافظت می کند.همچنین این میوۀ لذیذ  دارای اسید آمینه ای به نام سیترولین و موادی به نام کاروتن ، لیکوپن و نوعی قند به نام مانیتول می باشد. فواید هندوانه برای سلامتی بسیار زیاد است. بهترین آنتی اکسیدان ها در هندوانه یافت می شود .هندوانه مانند گوجه فرنگی حاوی  ، آنتی اکسید انی  به نام لیکوپن(از خانوادۀ کاروتن)  است که در از بین بردن اثرات آنتی اکسیدان‌ها مفید است. از طرف دیگر مشخص شده که کاروتن که تنها در مواد غذایی با رنگ روشن یافت می شود در کاهش خطر ابتلا به سرطان و بهبود بیماری‌های قلبی‌ کمک می‌کند .جالب است بدانید که هندوانه تنها میوه ای است که نسبت به سایر میوه ها و سبزی ها از مقداری بیشتر بتاکاروتن بهره مند است. خوردن چند قاچ هندوانه می تواند به طرز شگفت انگیز باعث افزایش میل جنسی در زنان شود. اگر روزانه به میزان 6 لیوان آب هندوانه میل شود،مشکل جنسی مردان در برطرف می شود پژوهشگران دانشگاه (A&M)تگزاس اظهار داشتند خوردن هندوانه مانند ویاگرا، اثراتی مثبت بر روی عروق خونی سراسر بدن دارد و می تواند باعث افزایش میل جنسی شود. برخی از کارشناسان ،هندوانه را به نام ویاگرای جدید معرفی می کنند. هندوانه حاوی اسید آمینۀ سیترولین  است. این اسید آمینه به بهبود جریان خون بدر اندام‌های جنسی کمک می کند. مقادیر زیاد سیترولین  در هندوانه باعث افزایش میل جنسی و بهبود خلق و خو می شود؛ همچنین سیترولین  برای بهبود وضعیت سیستم قلبی و عروقی مفید است، به رگ های خونی کمک  می کند که در نتیجه موجب افزایش میل جنسی شود.
هندوانه حاوی آرژینین است که در رفع ناتوانی جنسی برای مردان مؤثر  است. دانشمندان ترکیباتی در هندوانه یافته اند که موجب اتساع  عروق خونی و افزایش میل جنسی می شود. پژوهشگران مرکز تحقیقات دانشگاه تگزاس می گویند آرژنین موجود در هندوانه موجب افزایش اکسید نیتریک عروق می شود که برای درمان اختلالات جنسی و افزایش میل جنسی مؤثر است؛ همچنین  این ماده با افزایش اسید نیتریک ،باعث شل شدن عروق خونی گشته که ویاگرا در درمان اختلال نعوظ و پیشگیری از آن عمل می کند. افزایش اکسید نیتریک در درمان آن دسته از اختلالات روانی که به روان شدن جریان خون نیاز دارد کمک می کند. هندوانه برای ورم مثانه مفیدبوده ولیکوپن موجود در آن از بروز سرطان پروستات جلوگیری می کند. بر طبق گفتۀ دانشمندان خوردن هندوانه باعث ایجاد آرامش در سیستم قلبی وعروقی شده وبه باز شدن عروق خونی کمک می کند. خوردن هندوانه  همچون ویاگرا تغییراتی را در عروق خونی  بدن ایجاد می کند باعث افزایش میل جنسی می‌شود.پژوهش های اخیر نشان داده است که این میوه همان اثر قرص های renowned pill( نوعی قرص شبیه ویاگرا را به روی سیستم بدن دارد. هندوانه به علت داشتن کبالت، پتاسیم، منگنز و منیزیم در شمار بهترین خوراکی های تصفیه کنندۀ خون و درمان کنندۀ ناراحتی های کلیه و کبد قرار می گیرد. این میوه آبدار به دلیل داشتن مواد معدنی مفید، کلیه را فعال تر نموده و برای افرادی که  به نارسایی کلیه مبتلا می باشند اثری شفابخش دارد.  مخلوط هندوانه همراه با سکنجبین ،درمان کنندۀ یرقان و دفع کنندۀ  سنگ کلیه است.هندوانه در برطرف کردن اختلالات کلیه، فشار خون بالا، دیابت، مشکلات قلبی، گرمازدگی، ناتوانی و ضعف جسمی و … مؤثر است بدن را تازه و شاداب  می کند.

توصیه های مهم
هندوانه را باید همیشه بین دو غذا یعنی تقریبا سه ساعت بعد ازیک وعدۀ غذا و یک ساعت قبل از وعدۀ دیگر استفاده کرد؛زیرا اگر بلافاصله بعد از غذا خورده شود باعث اختلالدر هضم  غذا خواهد شد.
هندوانه برای افراد گرم مزاج بسیار خوب است.
مصرف هندوانه همراه انگور موجب سوء هاضمه می گردد..
هندوانه را نباید با میوه های دیگر مخلوط کرد، زیراباعث نفخ شکم می‌شود.
هندوانه برای افراد سرد مزاج و آنهایی که دارای معدۀ سردی هستند، مناسب نیست. اینگونه افراد اگر می خواهند هندوانه بخورند باید همراه آن شکر ، عسل
یا گل قند بخورند.
ضروری است اشخاصی که معده و روده های ضعیفی در مصرف این میوه احتیاط نمایند .
در هنگام خرید هندوانه دقت داشته باشید که هیچ آسیبی در هیچ نقطه ای از این میوه وجود نداشته باشد. هنگام انتخاب هندوانه دقت کنید پوستی محکم و یک دست داشته باشد؛ .هندوانه باید نسبت به اندازه ای که دارد سنگین‌تر باشد.
زیاده روی در مصرف هندوانه مفید است زیرا موجب نفخ و ضعف نیروی جنسی شده،همچنین برای طحال نیز مضر می باشد.

برگرفته از کتاب نیروی جنسی سالم آرزوی همه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *