فرزند آذربایجان

فرزند آذربایجان

در مسیر تعالی و بالندگی ایران اسلامی، آذربایجان همواره به دلیل موقعیت جغرافیایی و منطقه ­ای، دارای بطن تاریخی غنی و پر تلاطم بوده و هست. فرزندان و تاریخ نگاران صدیق آذربایجان در فرآیند مبارزات خود همواره پرتو افکن بوده و خاطرات ذی قیمتی برای نسل فعلی و آیندگان به میراث گذاشته ­اند.
یکی از فرزندان آذربایجان استاد مرحوم رحیم نیکبخت بوده که سال­ها در عناوین مختلفی چون پژوهشگر تاریخ و ادبیات مرثیه، پژوهشگر تاریخ و ادبیات‌ آذربایجان، کارشناس‌مسائل اقوام‌ایرانی (آذری) کارشناس و مدرس تاریخ انقلاب اسلامی ایران و مرثیه پژوه حسینی در زیر پرچم ایران اسلامی به خدمت خالصانه پرداخت.
کتاب حاضر پس از وفات ایشان و با انتشار فراخوان‌هایی برای ارسال مقالات به مدد و همت موسسه فرهنگی تاریخی دیار کهن، خانواده، دوستان و همکاران این استاد فقید رقم خورده است. بدیهی است چاپ و انتشار مجموعه آثار ،مقالات و نوشته های مرحوم نیکبخت در دفتری مجزا، گام بعدی ما در احیای تالیفات ایشان است که به بلندای همت شما سروران و یاران  امید بسته ایم. از نظرات سازنده خود همچو گذشته این موسسه را رهنمون فرمائید. علاقه مندان جهت خرید کتاب از طریق ایمیل diyarekohan29435@gmail.com با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *