انتشارات سفیراردهال در آبان سال 1385 به سعی و اهتمام سید حسین عابدینی بنیان‌گذاری شد و به صنعت نشر ایران معرفی گردید. ایشان رویکرد انتشارات را بر تولید منابع مرتبط با طبّ‌سنتی و تاریخ و متن‌پژوهی با استفاده از نسخ خطی قرار داد.نشر کتاب‌های تغذیه و طبّ مکمّل نیز از دیگر کتاب‌هایی محسوب می‌شوند که بیشتر به آن پرداخته شده است. رمان‌های ادبی و دفاع مقدس، اشعار آئینی و پژوهش‌های حوزه دین، آثار مکتوب ورزشی، سیاسی، علمی، و آثار مربوط به کودک و نوجوان و همچنین تذکره‌های فارسی، مجموعه‌های دوا و درمان در روزگاران کهن، تاریخ طب در تمدن ایرانی اسلامی، رجال شناسی، تاریخ علم و تمدن دوره اسلامی، سفرنامه‌ها، جستارهایی در میراث اسلامی که هر کدام در چندین عنوان تاکنون به چاپ رسیده‌اند، در فهرست کتاب‌های چاپی این انتشارات قرار دارند.
انتشارات سفیراردهال طی 15 سال فعالیت خود تا‌کنون توانسته 162 عنوان ترجمه، 1013 عنوان تالیف، 194 عنوان چاپ مجدد، 1000 عنوان چاپ اول و در مجموع بیش از 1170 عنوان کتاب در حوزه‌های مختلف چاپ و منتشر نماید. کتاب‌هایی بسیار شاخص و کاربردی چون ذخیره خوارزمشاهی (شش مجلد)، ترجمه الشامل فی الصناعه الطبیه (30 جلد)، مجموعه آثار عقیلی خراسانی (چهارده مجلد)، تفسیر منظوم قرآن کریم از منظر شاعران پارسی‌گوی (دو مجلد رحلی)، ترجمه سیره صحیح پیامبر اعظم (هجده مجلد)، گنجینه فنون کشتی آزاد و فرنگی، دانشنامه نزهه‌القلوب (متن کامل در دو مجلد)، آموزش و تاریخ خط سیاق (دو مجلد)، لرهای ایران، نامه سرانجام (مهم‌ترین کتاب آیین اهل حق) رموز حفظ و تندرستی، 365 روز همگام با غذاهای گیاهی ایرانی، از پرمخاطب‌ترین عناوین این انتشارات محسوب می‌شوند که به عنوان منابعی مهم و قابل اهمیت اغلب در جشنواره‌های مختلف چون کتاب سال و کتاب فصل و کتاب حوزه مورد تقدیر قرار گرفته‌اند. 

انتشارات سفیراردهال در سال 1393 (بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران) به عنوان ناشر برگزیده بخش ویژه و در سال 1397 (در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران) به عنوان ناشر برگزیده سال معرفی شد. این موفقیت‌ها جزء افتخارت کارنامه نشر محسوب می‌شود. انتخاب غرفه برتر در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سال 1396 نیز از دیگر موارد است. همکاری در چاپ و نشر کتاب‌هایی مشترک با چندین مرکز پژوهشی و فرهنگی از جمله کتابخانه مجلس شورای اسلامی، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، موسسه میراث مکتوب، انتشارات نیلوبرگ، دانشگاه تهران، موسسه فرهنگی اکو،  موزه و کتابخانه ملک از دیگر فعالیت‌های انتشارات است. انجام توافق و اخذ و چاپ چندین اثر (کپی رایت) از ناشران چینی در حوزه تاریخ و فرهنگ تمدن کشور مذکور از کارهای جدید و قابل دفاع این انتشارت در حوزه بین‌الملل محسوب می‌شود. در رویکردی جدید، اخذ مجوز نشر (کپی رایت) برای کتاب‌های کودکان از ناشرین معتبر خارجی در دستور کار این انتشارات قرار گرفته، و مجموعه‌ای نه جلدی از یک ناشر بزرگ آلمانی، آغازگر این راه گردید. معرفی کتاب‌های معتبر و منبع این نشر به بازار جهانی نیز توسط آژانس‌های معتبر ادبی انجام می‌شود؛ همچنین همکاری مشترک این نشر با دانشگاه رنمین چین برای تکمیل منابع طب سنتی با تولید و چاپ چند عنوان کتاب انجام گرفته است. انتشارات سفیراردهال مفتخر است که تلاش می‌کند سهمی به‌سزا در همراهی با اساتید معتبر و معرفی آثار فاخر به جامعه نشر داشته، و گامی کوچک در اعتلای فرهنگ ایران بردارد.