تصاویر

رونمایی از کتاب تاریخ و فرهنگ آشتیان

آیین رونمایی، معرفی و بررسی کتاب «تاریخ و فرهنگ آشتیان» اثر اسدالله عبدلی آشتیانی و «یاد و یادگار» اثر صادق حضرتی آشتیانی با حضور جمعی از مسئولان، نویسندگان و پژوهشگران در شهر آشتیان برگزار شد. اسدالله عبدلی آشتیانی، نویسنده کتاب «تاریخ و فرهنگ آشتیان» نیز در این مراسم گفت: تاریخ، سابقه تمدن و حاصل آزمون و خطای بشریت است و برای پیوند به گذشته و کسب تجارب پیشینیان، نیازمند بررسی و شناخت اسناد و مدارک تاریخی هستیم. جایی که اسناد و مدارک وجود نداشته باشد، تاریخ نیز وجود ندارد و اکنون وظیفه ما است که با بیداری و هوشیاری از میراث فرهنگی، ادبی و تاریخی خود حراست و نگهداری کنیم و به عنوان ودیعه ای گران سنگ به نسل های آینده انتقال دهیم. 
وی با اشاره به مراحل تألیف کتاب «تاریخ و فرهنگ آشتیان»، گفت: خطه عالم خیز آشتیان نقش برجسته‌ای در ترویج تعالیم الهی و تربیت سیاستمداران و دانشمندان علمی و دینی دارد، این اثر شامل ۱۹ بخش با عناوین: پیشینه تاریخی آشتیان، زبان و گویش آشتیان، اعیاد و جشن‌های ملی، مراسم مذهبی، امثال و حکم و باورها، شرح حال رجال و مشاهیر آشتیان، پژوهش‌های رجالی، پژوهش‌های مردم‌نگاری، پژوهش‌های اجتماعی، هنرهای نمایشی و موسیقی، فرهنگ و معارف، پوشاک و خوراک و اسناد تاریخی است.
در پایان این مراسم با حضور معاون استاندار و مسئولان استانی، از زحمات اسدالله عبدلی آشتیانی و صادق حضرتی آشتیانی با اهدای لوح و هدایایی، تقدیر شد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *