Get Up to 40% OFF New-Season StylesMenWomen * Limited time only.

پروفسور ابوالقاسم متین

بازگشت به Blog

پروفسور ابوالقاسم متین

پروفسور ابوالقاسم متین، متولد ۱۳۱۳، دارای مدرک دکترا در رشته تغذیه گیاهان شیمی گیاهی از دانشگاه گوتینگن و علوم زمینی از دانشگاه فنی برلین است.  ایشان در سال ۱۳۵۰ خورشیدی نائل به درجه پرفسوری از دانشگاه گوتینگن برلین شدند. وی از سال ۱۳۴۵، عضو هیات علمی دانشگاه تبریز است و سال‌های بیشماری در کرسی استادی دانشگاه جندی شاپور تدریس و تحقیق کرده است.
ایشان از ۱۶ سالگی  برای تحصیل به آلمان  مهاجرت می کند و در سال ۱۳۴۵ به ایران برگشته و وارد دانشگاه جندی شاپور اهواز می شود. با توجه به تحصیلات خود در زمینه‌ی تغذیه به تحقیق و بررسی میان مردم و نحوه‌ی تغذیه و سلامت آنان می پردازد و تحقیقات گسترده‌ای در خصوص آب و خاک و محصولات کشاورزی بیشتر مناطق ایران می کند. در این زمینه اقدام به نوشتن کتاب‌ها و تحقیقات موثری در استفاده مناسب از بذر، خاک، آب و اصلاح نباتات و زمین‌های کشاورزی بعمل می‌آورد.
ایشان از زمره افرادی هستند که پایه‌گذار سازمان محیط زیست فعلی ایران هستند. در زمینه‌ی گیاهان دارویی و ارتباط آن با سلامتی، طب سوزنی، حجامت و دیگر مطالعات مرتبط با تغذیه سلامت و طب اسلامی (طب سینوی) بیش از ۴۰ اثر از تالیفات پرفسور متین در دانشگاه های ایران در حال تدریس و مطالعه‌ی پایه‌ای‌ محصلان علم تغذیه و دارو درمانی است.کتاب تندرستی خوردنی است، رموز حفظ تندرستی، تغذیه در پیشگیری از سرطان و بهبودی آن، تغذیه برای گروه های خونی از این نویسنده در انتشارات سفیراردهال به چاپ رسیده است.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به Blog