Get Up to 40% OFF New-Season StylesMenWomen * Limited time only.

نشریه سفیر سبز شماره 10

بازگشت به بلاگ

نشریه سفیر سبز شماره 10

حدود دو سال است که بیماری کرونا بر تمامی حوزه‌های اقتصادی کشور تأثیر نامطلوب گذاشته‌ و بخش‌های زیادی از فعالیت‌ها را تعطیل و با مشکل مواجه کرده‌است.بخش فرهنگ و هنر و مخصوصاً حوزه نشر که در حالت عادی هم با مشکلات فراوان دست و پنجه نرم می‌کرد، تأثیرات منفی قابل توجهی را تجربه کرد و تعطیلی کسب و کار تعداد زیادی از ناشران و کتابفروشان را به همراه داشت؛ در واقع، چاپ بیشتر مجلات، فصلنامه‌های علمی و پژوهشی و ماهنامه‌ها، به دلیل تعطیلی دانشگاه‌ها، متوقف شد و مدیران مسئول آنها بیشتر به سوی نشر دیجیتال روی آوردند. نشریه سفیر سبز اردهال نیز از این قاعده مستثنی نبود و در این مدت، به چاپ چند شماره بسنده کرد و عملاَ فعالیت درخور و شایسته ای را در کارنامه خود نداشت. ضمن پوزش از دوستانی که مطالب ما را دنبال می‌کردند، وظیفه خود می‌دانیم در زمان‌های آتی این نقیصه را جبران نماییم. به یاری خداوند، رویکرد جدید ما در چاپ نشریه برای نیمه دوم سال 1400، با شماره های قبل، بسیار متفاوت خواهد بود. قصد ما اطلاع رسانی دقیق، و مفید و جذاب برای خوانندگان است. این مهم، با برنامه‌ریزی مناسب و استفاده از استادان و صاحب‌نظران در حوزه طب سنتی و اطلاعات به روز و علمی، میسر خواهد شد.
بخش‌های متنوع در این رویکرد جدید بدین تفصیل خواهد بود:
ـ بخش خبر، با اخبار گوناگون، مفید و جذاب داخلی و خارجی؛ در مورد مسائل طب سنتی و در این شماره خصوصاً درباره اخبار و درمانهای مفید برای بیماری کرونا، از بخش‌های اصلی مجله است.
ـ بخش ویژه؛ روی یک بخش اصلی از طب سنتی تمرکز خواهد داشت. در این شماره موضوع بیماری‌های قلب انتخاب شده‌است. در این بخش، در هر ماه از مقالات هیئت تحریریه مجله و نیز بخشی از منابع درجه یک طب سنتی به صورت مستقیم و همچنین تلخیص مکفی و مفید از مقالات علمی و به روز داخلی و خارجی استفاده خواهدشد.
ـ بخش کتابخانه طب سنتی؛ متکفل معرفی دانشمندان و اطباء تاثیرگذار قرون گذشته است که با معرفی آثار و کتابهای آنها، خوانندگان را بیشتر با این قشر فرهیخته آشنا خواهد نمود.
ـ بخش درمانگاه طب سنتی؛ به ارائه نمونه نسخ مفید و کوتاه از خلال منابع طب سنتی برای هر یک از بیماری‌ها خواهد پرداخت که صد البته جنبه توصیه ندارد؛ بلکه بابی برای آشنایی با نوع این نسخ خواهد بود.
ـ بخش ایران‌شناسی؛ در این بخش با شما به گشت و گذار در ایران خواهیم پرداخت و با مراکز درمانی طب سنتی، اساتید معاصر این دانش، شرکت‌های دارویی ایرانی که اقدام به تولید و عرضه داروهای گیاهی نموده‌اند و نیز مراتع و اقلیم‌های متنوع ایران در تولید گیاهان دارویی بومی آشنا خواهیم شد.
ـ بخش دانشنامه؛ در هر شماره؛ حاوی سیاهه‌ای مفید از اهم اصطلاحات طب سنتی؛ با مداخلی کوتاه است که به تدریج، درآمدی خواهد بود برای آشنایی با فرهنگ طب سنتی.
امیدواریم بتوانیم در شماره های جدید نشریه با همدلی و دریافت پیشنهادات نقد و نظرات شما، بیشترین خدمت فرهنگی را؛ به عنوان ادای تکلیف به جامعه فرهنگی، هر چند کوچک، عرضه نمائیم.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بلاگ