نشریه سفیر سبز

نشریه سفیر سبز شماره 3

یادداشت مدیرمسئول
طب سنتی بخشی از سیستم بهداشت عمومی گذشته بوده و مورد استقبال قرار گرفته است، و بخشی از فرهنگ مردم است و نقش مهمی در حل برخی از مشکلات فرهنگی بهداشت دارد. طب سنتی به راحتی می تواند یاور پزشکی علمی و جهانی باشد. توسعه و ترویج ادای احترام به فرهنگ و میراث مردم در سراسر جهان است. مطابق نظریه WHO ، هر انسانی مجاز است که روش درمانی خود را تعیین کند و هیچکس مجاز نیست که بطور مستقیم یا غیرمستقیم درمان یا روش‌های درمانی را به دیگران تحمیل کند و نقض آن در واقع نقض حقوق بشر است. با وجود استفاده روزافزون از طب سنتی مکمل در جهان و با وجود اینکه طب سنتی ایرانی بسیار غنی مؤثر است، یک دانشکده پزشکی مستقل بسیاری از منابع نیز از آن به عنوان طب عربی یاد می کنند. طب سنتی هنوز در جامعه پزشکی ایران ناشناخته است، لازم است پزشکان آن را در جامعه پزشکی ایران و سایر نقاط جهان به صورت مشاوره با بیماران در جهان بگذارند.
امروزه ، طب سنتی ایران با نام طب یونانی به همراه همتایان قدرتمندی مانند پزشکی مدرن در هند ، بنگلادش ، پاکستان و غیره .. در بیست سال گذشته وجود خود را ادامه داده و بار دیگر مورد پذیرش نه تنها عموم مردم قرار گرفته است. بلکه عموم متخصصان و اندیشمندان پزشکی وجود دارند. همچنین ناشران زیادی در زمینه طب سنتی وجود داشته اند که در این مجله به تفصیل به آنها اشاره شده است. در پایان، به وسیله طب سنتی در ایران، می‌توان زمینه‌های همکاری متقابل بین فرهنگ‌های مختلف جهان را ایجاد کند.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *