Get Up to 40% OFF New-Season StylesMenWomen * Limited time only.

نشریه سفیر سبز شماره 6 و 7

بازگشت به بلاگ

نشریه سفیر سبز شماره 6 و 7

در این شماره از مجله درباره افسردگی کمتر با تغذیه سالم تر مقاله ای به ترجمه و تدوین وحید عرفانی نویسنده و پژوهشگر در حوزه سلامت را به چاپ رساندیم. در این مقاله آمده: صبحانه را از برنامه غذایی تان حذف نکنید.صبحانه همراه باغذاهای فراهم آمده ازغلات (جو،گندم)، نان وعصاره مخمرها(مخمر آبجو)که بااسیدفولیک غنی شده باشند، باعث افزایش سطح ویتامین B در خون می شود. مطالعات نشان داده که صبحانه باعث افزایش انرژِی شما در طول روز می شودواین دقیقا چیزی است که برای فعالیت های مغزی نیاز دارید.چگونگی شادابی یاافسردگی خودرا درطول روزمشخص می کنید.صبحانه به عنوان غذای اصلی باید حاوی فیبرها، ویتامین ها وموادمعدنی باشد. همچنین صبحانه باید مقوی باشد، مانند چای یاشیر کم چربی،نان سبوس دار،مقدار کمی کره، پنیر کم چربی تا 20 درصد چربی. نان و پنیر و خرما یا گردو،یکی از سالم ترین صبحانه های دنیا است. از کتاب بخور و بخواب مقاله رو اماده چاپ کردیم با عنوان چگونه مطالعه کنیم. در این مقاله آمده: مطالعه زمان خاصي ندارد، هر وقت احساس كرديد كه آماده هستيد شروع كنيد، زمان براي افراد مختلف متفاوت است. زمان مشخصي را براي مطالعه‌ی خود در نظر بگيريد و مطمئن باشيد در اين زمان كار ديگري انجام نمي‌دهيد. در ساعات ظهر، چون حرارت بدن پائين مي‌آيد اگر مطالبي بخاطر سپرده شود، كوتاه مدت بوده و فرداي آن روز تمام مطالب از خاطر محو مي‌شود، كار‌هاي فكري علمي بهتر است قبل از ظهر انجام شود. فعاليت‌هاي بخاطر سپردني طولاني مدت و مطالب حفظ كردني ويادگيري بعد از ظهر‌ها سودمند خواهد بود؛ زيرا قند خون بالا بوده و مغزآمادگي بيشتري براي بخاطر سپاري دارد. براي مطالعه‌ي هر درس زمان كافي و مناسبي در نظر بگيريد. مطالعه‌ي درس‌هاي سخت را براي شب، پيش از خواب بگذاريد، چون مطالب فرا گرفته شده ديرتر فراموش مي‌گردد.
از اهمیت شیر مادر و توصیه های لازم جهت دوران شیردهی برای نوزاد گفتیم. در زمان شيردهي ميزان مصرفي مايعات مادر بايد به حد كفايت باشد و حداقل 8‌7 ليوان در روز آب بنوشيد و در صورت عدم تحمل غذايي نسبت به شير روزانه 4‌3 ليوان شير بنوشيد.در صورتي كه عدم تحمل نسبت به مصرف شير داريد (یعنی پس از مصرف احساس تهوع، دل درد و دل پيچه مي‏كنيد)، مي‏توانيد آن را به تناسب با ماست جايگزين كنيد. از مصرف غذاهاي نفّاخ بپرهيزيد زيرا اين نفّاخيّت به شير شما منتقل مي‏گردد و علل ناراحتي‏هاي بعدي را براي نوزاد شما فراهم خواهد كرد.
مسئله‌ای که در آرامش و سلامتی انسان اثر دارد سلامتی جسم است و همچنین سلامت روان نیز می‌تواند ضامن معتبری در سلامت جسم انسان باشد. اگر جسم انسان زنده و پر تحرک و سالم باشد می‌تواند شادی کند و روان نیز از آن تبعیت نموده و شاد و در آرامش خواهد بود. جسم انسان بزرگترین تکیه‌گاه آرامش ماست پس برای سلامتی آن باید بکوشیم. زمانی آدم می‌تواند شاد باشد و در آرامش بسر برد، که از سلامتی کافی برخوردار باشد. سلامتی آدم با خوردن غذای مورد نیاز بدن بدست خواهد آمد. زمانی‌که شما در سلامت باشید، می‌توانید به کارهای روزمره ادامه دهید. می‌توانید درست برخورد کنید، درست عشق بورزید، درست لباس بپوشید درست حرف بزنید، درست تصمیم بگیرید و درست ارتباط برقرار کنید. عقل سالم در بدن سالم است. برای تفکر درست بدن باید سالم باشد. نکته مهم اینست که بسیاری از انسانهای سالم می‌توانند تأثیرگذار باشند. خلاق باشند، پیشرفت کنند، مردم را بخندانند. تغذیه و سلامتی مقاله ای است که میتوانید با مطالعه آن سلامتی خود را افزایش دهید.
علاقمندان به ماساژ مقاله رو برای شما عزیزان اماده کردیم با عنوان معرفی ماساژ. در این مقاله آمده: ماساژ روزانه به مدت 30 تا 60 دقیقه، قبل از دوش گرفتن می‌تواند ضامن سلامت و توانایی بدن باشد. مالش پوست بدن را گرم می‌کند که در نتیجه خون رقیق شده و گردش خون تسریع می‌شود. از آنجا که این گرما منافذ پوست را باز می‌کند، ضروری است برای جذب روغن در پوست دوش بگیرید. دمای اتاق باید متعادل باشد. معمولاً یک ماساژ کامل 30 الی 60 دقیقه طول می‌کشد. ماساژ برای تمام افراد در هر گروه سنی مفید است، از جمله: نوزادان، خانم‌های خانه‌دار، افراد مسن، کسانی‌که دارای نقص عضو می‌باشند، معلولان یا افرادی که بدن‌سازی می‌کنند و نیز افرادی که قادر به ورزش کردن نیستند. ماساژ انتخاب مناسبی برای افزایش رشد و بهبود بدن است. برای افراد جوان و پرتحرك که تمرینهای رزمی انجام می‌دهند، دریافت ماساژ امری ضروری است. گرفتگی عضلات که در طول تمرینات ورزشی اتفاق می‌افتد تنها با ماساژ بر طرف می‌شود. ماساژ به عضلات نیرویی تازه می‌بخشد و آنها را به شکل اصلی خود بازمی‌گرداند. برای افرادی که از بی‌خوابی رنج می‌برند یا خواب آشفته دارند، گرفتن ماساژ لازم است. ماساژ پا برای تقویت سیستم داخلی بدن مفید است و به کسانی‌که از خستگی مفرط رنج می‌برند پیشنهاد می‌شود. افرادی که از بیخوابی رنج می‌برند باید قبل از رفتن به رختخواب ماساژ سر بگیرند. ترکیبی از ماساژ پا، ستون فقرات و سر برای آنها نتیجه بهتری به همراه دارد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بلاگ